Zebraliśmy się na dworcu w Białej Piskiej. Niektórzy dojechali z pobliskich miejscowości. Był początek lutego, mazurski trzaskający mróz i mnóstwo śniegu. Dworzec był od jakiegoś czasu nieczynny, drzwi zamknięte na głucho, brak schronienia przed wiatrem. Plan był taki, żeby przejść 3 kilometry dzielące nas od domu przez las. Tak właśnie zaczęłam swoją osiemnastkę. Brnęliśmy po kolana w śniegu, nosy czerwone, policzki rumiane. Sarny przebiegały nam drogę, wokół przejmująca cisza i tylko nasze roześmiane głosy. Grupa dzieciaków na progu dorosłego życia.
Spędziłam swoją osiemnastkę przy kominku, w domu pachnącym drewnem.
Rozumiesz już dlaczego w stylizacji rustykalnej czuję się jak ryba w wodzie? Mam ją we wspomnieniach.
Dzięki farbom Amazona już nie zastanawiam się nad tym jak się zabrać do pracy. Uzupełniam ubytki, czyszczę i maluję. Ożywiam wspomnienia o babcinym kredensie i domu pełnym rustykalnych mebli za pomocą kilku pociągnięć pędzla. Choć obecnie mieszkam w samym centrum wielkiego miasta i cenię sobie jego dostępność na wyciągnięcie ręki, to z przyjemnością wracam do wiejskich klimatów przez drobne dodatki rozsiane po całym moim domu.

Poniżej garść podstawowych technik do stylizacji rustykalnej: efekt słojów drewna, efekt kornika, patynowanie woskiem, ozdabianie techniką serwetkową.
Jeśli film jest dla Ciebie insiprujący koniecznie pozostaw kilka słów od siebie.
Pozdrawiam Cię serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

Ryczka w stylu rustykalnym from Kreatywnie.com Dorota Freitag on Vimeo.


Do stylizacji mebla użyłam:
farby Amazona w kolorze: mocca, evergreen, cafe glaze
wosku bezbarwnego
wosku czekoladowego
lakieru matowego
lakieru z połyskiem
serwetki

 

Rozwijaj swoją kreatywność

Co tydzień w Twojej skrzynce garść inspiracji