Więcej treści, DIY i tutoriali znajdziesz na stronie: http://kreatywniecom.blogspot.com/

Wyróżnione treści:

Stałam kiedyś w długiej kolejce Spędziłam ponad 1460 dni na nauce To lepsze niż SPA

 

Ten kredens przetrwa kolejnych sto lat

Moja babcia taki miała! Mam taki na działce! To da się go tak odnowić? Mój kredens z pracowni wzbudza emocje. Również we mnie. Kiedy na niego patrzę myślę o kuchni u babci w małej wsi pod Kętrzynem, o parku pełnym zawilców i czuję smak zupy mlecznej z makaronem. Smak dzieciństwa.

Wielkanocna niespodzianka

Był piękny kwiecień. Na drzewach soczyście zielone pąki. Pierwsze kępki traw. Wskoczyłam w wełnianą marynarkę, brązowe mokasynki, owinęłam się lekkim szalem i pognałam na dworzec. Przede mną długi dzień spędzony w podróży. Książki, termos z kawą, wszystko przygotowane.

Odnawianie wikliny lub rattanu

Droga do własnej pasji bywa długa i wyboista. Dawno temu wydawało mi się, że na pewno odnajdę się w sztuce witrażu. Tymczasem podczas moich pierwszych warsztatów przekonałam się, że boję się odpryskującego szkła, a szlifowanie szlifierką doprowadza mnie do rozpaczy. Zanim zabrałam się za wiklinę oczyma wyobraźni widziałam swoją hodowlę wierzby, ogrodzenie zrobione własnoręcznie, ławki, kosze i koszyki. Wertowałam literaturę, podziwiałam prace innych. Tymczasem po pierwszych dwóch godzinach wyplatania rattanu, który jest dużo bardziej miękki niż wiklina, ręce odmówiły mi posłuszeństwa.

Sospeso krok po kroku

Sospeso - zawieszenie - przepiękna technika przestrzenna, której autorką jest Monika Allegro. Od pierwszego projektu minęło sporo lat, mimo to praktycznie co roku powstają kolejne sposoby wykorzystania sospeso. Z folią przezroczystą, białą, z żywicami akrylowymi, szlagmetalem, tkaninami i wiele innych.

Kulisy powstawania kursu online

Prawie rok temu zadzwoniłam do mamy i drżącym głosem wypaliłam: - zrobię kurs online decoupage z kreatywną paczką! Moja mama słyszała już milion takich pomysłów i ze stoickim spokojem powiedziała tylko "fajnie". Dobrze, że nie zapytała "jak ty to zrobisz", bo nie wiedziałam, ale miałam chęć się nauczyć i przygotowałam kilka gotowych, odważnych odpowiedzi. Ogarnęła mnie entuzjastyczna gorączka poszukiwania kursów o tym jak się robi kursy.

Rozwijaj swoją kreatywność

Co tydzień w Twojej skrzynce garść inspiracji