Więcej treści, DIY i tutoriali znajdziesz na stronie: http://kreatywniecom.blogspot.com/

Niezbędny poślizg, cieniowanie pastą

W tym projekcie postanowiłam odrobinę wzbogacić tło i wykorzystać efekt słojów drewna. Widoczna na filmie mała gumowa kostka to jedno z moich ulubionych narzędzi. Pamiętam, że pierwszy raz widziałam ją na warsztacie Stamperii w Lublinie i skusiłam się mimo niebagatelnej ceny 40 zł. Na szczęście od tego czasu cena znacznie zmalała.

Cieniowanie z przesunięcia

Po co w ogóle są cieniowania? Wspominałam o tym, że papier klasyczny przyklejony na dowolne tło wygląda zwykle jak naklejka. Potrzebna jest głębia - dodane przez nas malarskie cieniowania, które stworzą efekt przestrzeni.

Drugie życie serwetki

Jak to jest zrobione ...? Miałam na czole wielki znak zapytania, kiedy oglądałam piekny zegar Gabi Sólyom z reliefami i techniką postarzania cukrem. Jego tajemnicą było doskonale zbudowane tło. Nie trzeba wielu preparatów, żeby pobawić się tłem do przyklejania motywów.

Wcinanie papieru klasycznego

"Siostra, jestem w centrum handlowym w pasmanterii i jest tu coś takiego jak papier do decoupage, kupować?" "Bierz!" Dostałam pierwszy arkusz wiele lat temu. Pamiętam, że był w kaczki, ale kupiłabym nawet gdyby był w centki pantery. Kiedy dotknęłam gładkiej kredowanej powierzchni nie bardzo wiedziałam co mam z nim zrobić. Wycinać to pewne, ale co dalej? Po kilku latach pracy z serwetkami papier okazał się niezłym wyzwaniem.

Niby tylko klej z werniksem

"Zbieram zaufaną ekipę na podróż do siedziby Heritage" usłyszałam w słuchawce. Przyjaciółka z Warszawy organizowała wyjazd instruktorów decoupage, którzy pracują na preparatach tej firmy. Wszystko fajnie, tylko że siedziba Heritage jest na drugim końcu ziemi – w RPA. "Musisz tylko zapłacić za przelot, resztę Heritage bierze na siebie, w planie jest szkolenie w siedzibie firmy, możemy spróbować każdego preparatu". Nie mogłam nie polecieć. To był jeden z najbardziej szalonych wyjazdów mojego życia. Obfitował w przygody, zwroty akcji, momenty grozy, nowe przyjaźnie i mocne wrażenia, o których można napisać książkę. Przejazd taksówką w Istambule po placu budowy nowej drogi na lotnisko z kierowcą, który w czasie jazdy liczył banknoty, wysyłał smy i odbierał telefony to tylko jedna z przygód.

Rozwijaj swoją kreatywność

Co tydzień w Twojej skrzynce garść inspiracji