Więcej treści, DIY i tutoriali znajdziesz na stronie: http://kreatywniecom.blogspot.com/

Wyróżnione treści:

Stałam kiedyś w długiej kolejce Spędziłam ponad 1460 dni na nauce To lepsze niż SPA

 

Meble paletowe - transfer ekspresowy

Zainspirowana czyimś mądrym filmem o porządkowaniu przedpokoju postanowiłam zrobić wieszak. To pierwszy mój projekt praktycznie od zera, polegający nie tylko na pomalowaniu, ale również na złożeniu całości. Czyli prawdziwe DIY. W zamierzeniu deska ma imitować palety - stemple z desek i widoczne słoje drewna. Wykorzystałam kawałek półki, który został po montażu kuchennych mebli.

Na dzień dobry

Lubię skupiać się na pozytywnych drobiazgach, które upiększają dzień. Niezależnie od pory roku znajduję coś drobnego, co składa się na małe rytuały. Kawa, joga, mały spacer. Czasami uśmiech, kiedy sięgam po wyprasoną koszulę z wieszaka. Ze specjalnego wieszaka :). Możesz zrobić własny w jedno popołudnie. Wystarczy, że zaprojektujesz napis (imię, powitanie, zabawne zdanie), odwrócisz go w lustrzanym odbiciu i wydrukujesz.

Plamy i zacieki, papier klasyczny na pud

Pudełko na herbatę to bardzo wdzięczny obiekt do malowania. Ma wystarczającą powierzchnię do ozdabiania i jest użytkowe. To połączenie lubię najbardziej. Na poniższym pudełku testuję nowe farby kredowe marki La Pajarita.

Spękania powertex na obrazie

Spękania powertex to w gruncie rzeczy niezbyt skomplikowane zadanie. W końcu w ofercie Powertex jest specjalny proszek 3DEasyFlex. Jak łatwo się domyślić wystarczy użyć proszku i płynu powertex. Spękania muszą wyjść. Efekty są niesamowite.

Pudełko plus niespodzianka

Przedmioty, które wybieram do malowania najczęściej pochodzą z odzysku. Meble, skrzynki, pojemniki noszą ślady użytkowania i nie są pozbawione niespodzianek. Niestety nie zawsze miłych. Najczęściej chodzi o plamy, zacieki i przebarwienia, które lubią wyłazić dopiero jak pierwsza warstwa farby wyschnie. Podobnie było z pudełkiem poniżej. Na pierwszy rzut oka wyglądało zupełnie zwyczajnie. Oczyściłam je przed malowaniem. Po nałożeniu śnieżno białej farby okazało się, że ścianki zrobiły się żółtawe. Nie ma rady. W takich przypadkach pomaga tylko odpowiedni podkład.

Archiwum

Rozwijaj swoją kreatywność

Co tydzień w Twojej skrzynce garść inspiracji