Doskonale pamiętam swoje pierwsze media i serwetki oraz miejsce, gdzie je kupiłam. Nakładając farbę na medium do spękań wręcz wstrzymywałam oddech, zajęło mi lata świetlne dojście do sprawdzonej metody. Spękania jednoskładnikowe były dla mnie po prostu fascynujące. Podłużne, nieregularne, drobne, wyraźne, głębokie, delikatne. Na drewnie, kartonie, metalu, szkle. Był etap, że nakładając jakąkolwiek farbę podświadomie oczekiwałam, że za chwilę popęka, nawet ta na ścianach :). W pewnym momencie za namową koleżanki podeszłam też do tego tematu jak do ćwiczeń z chemii. Próbowałam wszelkich połączeń przy różnej wilgotności i różnych temperaturach. Poznałam dziesiątki produktów, różne bazy, różne koncepcje chemiczne. Oczywiście można kierować się warunkami, osobiście wolę posłużyć się preparatami niezawodnymi. Takimi odpornymi na to co dzieje się wokół - deszcz, suszarka, różne farby akrylowe.

Najważniejsze dla mnie to dobrać odpowiednie narzędzia i technikę nakładania, reszta zadzieje się sama. Coś co czasami uchodzi za profesjonalne, niekoniecznie jest wygodne i pewne w użyciu. Sprawdziłam. Jeśli dla Ciebie to temat ciągle nieodkryty, zdarza ci się wyrzucić nieudaną pracę, albo zdzierać warstwy farby - ten warsztat jest dla Ciebie. To jak? Narzekamy czy działamy?

Dane techniczne warsztatu:
warsztat przeznaczony zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych.
Podczas jednego dnia warsztatowego wykonamy 3 przedmioty z wykorzystaniem spękań jednoskładnikowych, spękań dwuskładnikowych syntetycznych i tzw. delikatnych. Dodatkowo zastosujemy technikę złoceń, farby kredowe, szablony i patynowanie. Ozdobimy:
- talerz szklany z papierem ryżowym i spękaniami jednoskładnikowymi od spodu
- lustro w drewnianej ramie z papierem klasycznym i spękaniami syntetycznymi dwuskładnikowymi
- pudełko z łuby ze złoceniami, spękaniami delikatnymi, pomalowane farbami kredowymi

Otrzymasz materiały z krótkim opisem techniki. Wszystkie materiały są w cenie szkolenia.

Czego nauczymy się na tym warsztacie:
- pracy ze spękaniami dwuskładnikowymi delikatnymi (na bazie gumy arabskiej)
- pracy z farbami kredowymi
- wykorzystania szablonów
- pracy ze złoceniami
- wykorzystania serwetek
- patynowania
- zabezpieczania prac

Mój film o spękaniach:

Spękania jednoskładnikowe farb akrylowych from Kreatywnie.com Dorota Freitag on Vimeo.

Czas trwania: 6-8 godzin
Cena: 249 zł
Opłata rezerwacyjna: 249 zł, numer konta 76 1140 2017 0000 4402 0485 0154, dane do przelewu: Kreatywnie.com Dorota Freitag, Piekary 10 m. 3, 61-823 Poznań.

Lokalizacja szkolenia: Kreatywnie.com, ul. Piekary 10 m. 3, Poznań.