Droga do własnej pasji bywa długa i wyboista. Dawno temu wydawało mi się, że na pewno odnajdę się w sztuce witrażu. Tymczasem podczas moich pierwszych warsztatów przekonałam się, że boję się odpryskującego szkła, a szlifowanie szlifierką doprowadza mnie do rozpaczy.

Zanim zabrałam się za wiklinę oczyma wyobraźni widziałam swoją hodowlę wierzby, ogrodzenie zrobione własnoręcznie, ławki, kosze i koszyki. Wertowałam literaturę, podziwiałam prace innych. Tymczasem po pierwszych dwóch godzinach wyplatania rattanu, który jest dużo bardziej miękki niż wiklina, ręce odmówiły mi posłuszeństwa. Skurcze powykręcały palce, a na drugi dzień miałam prawdziwe zakwasy. Teraz przynajmniej wiem, dlaczego wyplataniem wikliny zajmują się często mężczyźni - mają większe i silniejsze dłonie.

Nie zmieni to jednak faktu, że wiklina jest mi bardzo bliska. Bardzo często przy różnych okazjach pada pytanie o to jak ją odnowić. Dla mnie najprostszym sposobem jest farba kredowa i wosk.

Poniżej króciutka inspiracja z małą wskazówką stylizacyjną, którą na własny użytek nazywam "skarpetki".

Wniosek na przyszłość - zanim zacznę marzyć o nowej technice i latami wyobrażać sobie siebie w roli twórcy, idę najpierw na warsztaty sprawdzić czy to na pewno dla mnie.

Pozdrawiam Cię serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com


Potrzebne linki: https://sklep.kreatywnie.com/
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Duiker-Wit-No-21-Farba-kredowa-Biala-150-ml/1133
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Marrakesh-No-19-Farba-kredowa-Brudny-Roz-150-ml/949
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Wosk-wykonczeniowy-bezbarwny/467
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Pedzel-do-woskowania-Amazona/968

Rozwijaj swoją kreatywność

Co tydzień w Twojej skrzynce garść inspiracji