Zabytkowe mury szkoły mnie onieśmielały. Do części teoretycznej byłam przygotowana na blachę. Miałam ochotę wyskakiwać w górę, kiedy ktoś wahał się nad odpowiedzią. Znałam wszystkie książki z działu historii sztuki w naszej małomiasteczkowej bibliotece. Zebrałam najwyższe oceny.
Do sali rzeźbiarskiej pobiegłam z uśmiechem, czułam, że to moje miejsce. Czy to możliwe, że moja rzeźba „człowiek przy pracy” została oceniona na 4? To było jak wygrana w totka i uwierzyłam, że stanę się częścią tego miejsca.
Zostało tylko malarstwo z wyobraźni. Wysłuchałam fragmentu książki i wyjęłam farby. „Nie masz plakatówek?” - zapytała zatroskana sąsiadka. „Akwarelami bardzo trudno się maluje, ja przygotowywałam się przez rok”. „Przykro mi dziecko, masz tylko zdolności manualne” powiedziała prowadząca egzamin. „Popatrz wokół, popatrz na te prace, to prawdziwa iskra Boża, oni mają talent”. Dla mnie to był szok i koniec świata.
Zupełnie niepotrzebnie.
Dzisiaj farby to moja wielka miłość. Zgłębiam ich zawartość, podziwiam pigmenty, chłonę zapach. Z nieudanego egzaminu zostało mi przede wszystkim wspomnienie rzeźbiarskiego sukcesu. Odkrycie techniki powertex to nie był przypadek. To kontynuacja mojej rzeźbiarskiej przygody. W ostatnich tygodniach pokazałam ci dwie inspiracje. Przy każdej z nich bawiłam się jak małe dziecko.
Zajrzyj, subskrybuj, podaj dalej.

Linki:
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Powertex-utwardzacz-1l%2C-bluish-grey%2C-szary/1139
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Proszek-Stone-Art%2C-celuloza%2C-250-g/1142
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Tort-ze-styropianu-17-cm-z-kwadratem-wew.-5x5-cm/1335
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Tort-styropianowy-30-cm-x-5-cm/1334
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Podstawa-metalowa-2-prety-10x20-cm-z-2-szpikulcami-20-cm/1337
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Gips-modelarski-w-bandazu-10-cmx2%2C7-m/1339
https://sklep.kreatywnie.com/pl/c/Farby-mineralne-Fleur/94

Rozwijaj swoją kreatywność

Co tydzień w Twojej skrzynce garść inspiracji