Pudełko na herbatę to bardzo wdzięczny obiekt do malowania. Ma wystarczającą powierzchnię do ozdabiania i jest użytkowe. To połączenie lubię najbardziej.
Na poniższym pudełku testuję nowe farby kredowe marki La Pajarita.

Praktycznie od początku mojej przygody z rękodziełem spotykam produkty z dwóch krajów - z Włoch i z Hiszpanii. Do niedawna czułam się rozdarta, bo twórcy z obu krajów w niczym sobie nie ustępują. We Włoszech kochają kolory i mają perfekcyjny marketing. W Hiszpanii byłam na najlepszym w życiu szkoleniu malowania dekoracyjnego i do dzisiaj korzystam z tych inspiracji.
To proste.
Marki włoskie i hiszpańskie są dla mnie jak rodzeństwo. Różne, ale równe. Nie muszę wybierać, mogę postawić obok siebie i doceniać zalety każdego z nich. Mogę je łączyć.

Wracając do marki La Pajarita - to firma rodzinna o bardzo długiej tradycji (1928). Z prawdziwą przyjemnością przetestowałam ich farby kredowe. To przemyślana kolorystyka i skład. Alternatywa lub uzupełnienie dla tych, którzy jeszcze nie zakochali się w farbach mineralnych.
Skład farb podporządkowany jest trwałości, firma korzysta z nowoczesnych rozwiązań, żywic akrylowych i mieszanki pigmentów, które dają 100% powtarzalności kolorów. To na pewno nie jest produkt, dla chemicznych purystów, ale jeśli nie masz kłopotu z pracą z żywicami akrylowymi - spodobają ci się!


Celowo nakładałam dość dużo farby, żeby efekt słojów był dobrze widoczny.
Pierwsza przeszkoda jaką napotkałam to użycie lakieru w sprayu. Nie widać tego na filmie, ale powierzchnia z bardzo matowej i chłonnej zrobiła się bardzo śliska, mimo matowego odcienia i niewielkiej ilości lakieru.
Użyłam go żeby zabezpieczyć  dekoracyjne zacieki, które powstały z patyny bister. Ponieważ patyna jest wodna, obawiałam się, że rozmyję ją podczas cieniowania. Żeby nie było wątpliwości - to wyłącznie mój wybór i eksperyment. Producent pewnie złapie się za głowię, kiedy zobaczy jak potraktowałam kredową powierzchnię :).

Ten rodzaj powierzchni spowodował na początku, że farba zaczęła się rozpływać i ślizgać. To oznacza, że jest to dobre rozwiązanie dla ... początkujących w cieniowaniu. Kiedy nie masz wyczucia w ilości farby i wody, zdarza ci się, że nakładasz za dużo farby - to rozwiązanie pomoże ci uniknąć niespodzianek lub po prostu zmyć nadmiar farby.

Cieniowanie, którego użyłam jest najprostsze - bo bez preparatów dodatkowych. Jednocześnie sprawia dużo problemów na początku. Znaczenie ma pędzel - ścięty, ilość wody, ilość farby na czubku pędzla i rodzaj farby oraz podłoże. Trzeba to po prostu wyczuć i ćwiczyć.

Papier klasyczny - użyłam go tutaj, ponieważ tło jest dość ciemne i potrzebowałam czegoś, co je rozjaśni i nie ściemnieje po przyklejeniu. Wybrałam Calambour - uwielbiam pracować z tym papierem. Jest cienki, wytrzymały, ma doskonały design i zachowuje swoje kolory nawet po przyklejeniu na czarny kolor.

Mam nadzieję, że Cię zainspirowałam, koniecznie napisz, jeśli coś szczególnie Ci się przydało. Pozdrawiam serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

Potrzebne będą:
Farba kredowa Len
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Len-Farba-kredowa-175-ml/1402

Farba kredowa Mięta
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Mieta-Farba-kredowa-175-ml/1405

Farba kredowa Brązowy Lód
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Brazowy-lod-Farba-kredowa-175-ml/1394

Farba Kredowa Biała Chmurka
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Biala-Chmurka-Farba-kredowa-175-ml-/1384

Patyna Bister - brązowa
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Patyna-bister-w-plynie-brazowa-100-ml-w-butelce/1302

Papier klasyczny
https://sklep.kreatywnie.com/pl/c/Decoupage-papiery-klasyczne/66

Klej do decoupage
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Klej-do-decoupage-2w1-100ml/138

Lakier matowy
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Lakier-wodny-matowy-230ml/141

Wosk bezbarwny
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Wosk-wykonczeniowy-bezbarwny-colourless-multiuso-100-ml/1363

Kostka do efektu słojów drewna
https://sklep.kreatywnie.com/pl/searchquery/kostka/1/phot/5?url=kostka

Skośny pędzel syntetyczny
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Pedzel-syntetyczny-sciety-12-mm/740

Zwykły pędzel szczecinowy
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Pedzel-szczecinowy-zaokraglony%2C-standarino-nr-4/1156

Komplet do wycinania
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Pedzel-szczecinowy-zaokraglony%2C-standarino-nr-4/1156

Szablon pochodzi z kolekcji firmy Stamperia
Napar mocnej herbaty do farbowania wnętrza pudełka :)

Rozwijaj swoją kreatywność

Co tydzień w Twojej skrzynce garść inspiracji