Przedmioty, które wybieram do malowania najczęściej pochodzą z odzysku. Meble, skrzynki, pojemniki noszą ślady użytkowania i nie są pozbawione niespodzianek. Niestety nie zawsze miłych.
Najczęściej chodzi o plamy, zacieki i przebarwienia, które lubią wyłazić dopiero jak pierwsza warstwa farby wyschnie.
Podobnie było z pudełkiem poniżej. Na pierwszy rzut oka wyglądało zupełnie zwyczajnie. Oczyściłam je przed malowaniem. Po nałożeniu śnieżno białej farby okazało się, że ścianki zrobiły się żółtawe.
Nie ma rady. W takich przypadkach pomaga tylko odpowiedni podkład. Musi spełniać przynajmniej dwie funkcje - wybielającą i izolującą.
W filmie poniżej wybrałam podkład uniwersalny Fleur, który czekał cierpliwie na testy. Nie żałuję, bo to preparat, który spełnił moje oczekiwania z nawiązką. Nie pracowałam jeszcze z czymś o większej przyczepności i tak dobrze izolującym. Mimo, że wydawało się, że warstwa nie jest super kryjąca, ostatecznie farba stała się śnieżno biała jak zamierzałam. I najlepsze - ten preparat jest dostępny nawet w sprayu ... ! Już do mnie jedzie w większych ilościach :).
Dodam jeszcze, że funkcjonuje preparat podkładowy specjalnie do drewna, ale używa się go w momencie, kiedy mamy oczyszczone drewno bez niespodzianek. O tym preparacie jeszcze napiszę.

Uważni dopatrzą się na filmie podczas woskowania dodatkowego wzoru z transferu na dolnej części pudełka. To dłoń, która była widoczna na papierze. Niestety - szary, dłoń, plusiki - za duuużo tego było. Poprawiłam to i zamalowałam jeszcze raz na szaro. Teraz jest idealnie tak, jak chciałam.

Miłego oglądania i koniecznie daj znać, jeśli film ci się przydał.
Dorota z Kreatywnie.com

Przydatne linki:
Farba biała: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Titanium-White-Farba-mineralna-fleur-130-ml-/1218
Farba szara: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/New-York-Loft-Farba-mineralna-fleur-130-ml/1204
Szablon z plusami: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Szablon-SM-180-plusy-scandi-15x21-cm/1296
Podkład uniwersalny: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Podklad-bialy-uniwersalny-Fleur-130-ml/1361
Marker do transferu: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Marker-do-transferu/1342
Wosk bezbarwny: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Wosk-wykonczeniowy-bezbarwny-colourless-multiuso-100-ml/1363

Rozwijaj swoją kreatywność

Co tydzień w Twojej skrzynce garść inspiracji