Wśród wielu tysięcy motywów, które oglądałam zachwyciło mnie drzewo. Wiedziałam od razu, do czego chcę go użyć i postanowiłam też podzielić się z Tobą ciekawą historią*:

W KRAKOWIE ŻYŁ SOBIE kiedyś samotny i nabożny staruszek o imieniu Izy. Kilka nocy pod rząd miał sen, że wybierał się w podróż do Pragi i dochodził do któregoś z mostów na rzece. Na jednym z jej brzegów, pod mostem, rosło bujne drzewo. Śniło mu się, że obok drzewa kopał dół, w którym znajdował się skarb przynoszący mu dobre samopoczucie i spokój na resztę życia. Początkowo nie przywiązywał większej wagi do swojego snu. Jednak po pewnym czasie stwierdził, że jest to jakiś znak i że nie może zlekceważyć informacji otrzymanej od Boga lub od nie wiadomo kogo. Zawierzając swojej intuicji, załadował muła na długą podróż i ruszył w kierunku Pragi. Po sześciu dniach marszu starzec dotarł do miasta, gdzie postanowił poszukać wyśnionego mostu. Ponieważ rzek i mostów było niewiele, szybko udało mu się znaleźć miejsce, którego szukał. Wszystko wyglądało tak samo jak we śnie: rzeka, most i na jednym z brzegów drzewo, pod którym miał kopać. Pojawił się tylko jeden szczegół, którego w jego śnie nie było – mostu dzień i noc strzegła cesarska gwardia. Izy nie miał, aby kopać w obecności strażnika, więc usadowił się w pobliżu mostu i czekał. W drugą noc strażnik zaczął podejrzliwie spoglądać na siedzącego blisko jego mostu człowieka i podszedł, aby go przesłuchać.


Starzec nie widział żadnego powodu, dla którego miałby go okłamać. Powiedział więc, że przybywa z daleka i że przyprowadził go tu jego sen o moście w Pradze, o drzewie i skarbie pod nim ukrytym. Wartownik wybuchnął śmiechem.
– Z powodu takiego głupstwa odbyłeś tak długą podróż! – zadrwił. – Od trzech lat co noc mi się śni, że w Krakowie, pod kuchnią starego i szalonego Izy jest ukryty skarb. Ha, ha, ha! Sądzisz, że powinienem udać się do Krakowa w poszukiwaniu Izy i kopać pod jego kuchnią? Ha, ha, ha!
Izy uprzejmie podziękował strażnikowi i wrócił do domu. Zaczął kopać pod swoją kuchnią i znalazł skarb, który był tam zakopany od zawsze.*


Opowieści zaprowadziły mnie do własnej pracowni, odkryłam ją na nowo jako mój skarb - twórcze miejsce do nagrywania filmów instruktażowych.
A Ty? Ile czasu czekałaś pod drzewem, zanim ktoś powiedział Ci, gdzie jest Twój skarb? Jako instruktor pokazuję skarby, które masz w sobie. Ty tylko korzystaj.

Poniżej znajdziesz inspirację z drzewem.

*opowieść pochodzi z książki "Pozwól, że ci opowiem… Bajki, które nauczyły mnie, jak żyć" Jorge Bucay.

Pisanka powertex from Kreatywnie.com Dorota Freitag on Vimeo.

Linki:
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Powertex-utwardzacz-1l%2C-ivory%2C-kosc-sloniowa/1097
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Atomizer-100-ml/1143
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Patyna-bister-naturalny-braz-40-g/1140
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Patyna-bister-niebieska-40-g-/1141
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Piasek%2C-proszek-100-ml/1144
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Pedzel-szczecinowy-zaokraglony%2C-2-szt./419
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Masa-modelarska-biala-superlekka-100-g/1013

Rozwijaj swoją kreatywność

Co tydzień w Twojej skrzynce garść inspiracji