Praca nad techniką stone art jest dla mnie pretekstem, żeby podzielić się nie tylko filmem i kolejną inspiracją, ale również jedną z ulubionych opowieści, do której często sięgam. To opowieść o priorytetach, o tym co ważne i najważniejsze. Realizacja marzeń i oddanie pasji poza rodziną i zdrowiem są dla mnie zdecydowanie w kategorii kamieni. Reszta może zaczekać :).


„Profesor filozofii stanął przed swymi studentami i położył przed sobą kilka przedmiotów. Kiedy zaczęły się zajęcia, wziął spory słoik i wypełnił go po brzeg dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich zdaniem słój jest pełny, oni zaś potwierdzili.

Wtedy profesor wziął pudełko żwiru, wsypał do słoika i lekko potrząsnął. Żwir oczywiście stoczył się w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał studentów, czy słoik jest pełny, a oni ze śmiechem przytaknęli.

Profesor wziął pudełko piasku i wsypał go, potrząsając słojem. W ten sposób piasek wypełnił pozostałą jeszcze wolną przestrzeń.

Profesor powiedział:

– Chciałbym, byście wiedzieli, że ten słój jest jak Wasze życie. Kamienie – to ważne rzeczy w życiu: Wasza rodzina, Wasz partner, Wasze dzieci, Wasze zdrowie. Gdyby nie było wszystkiego innego, Wasze życie i tak byłoby wypełnione.

Żwir – to inne, mniej ważne rzeczy: pieniądze, mieszkanie albo samochód.

Piasek symbolizuje całkiem drobne rzeczy w życiu, w tym Waszą pracę.

Jeśli nie włożymy kamieni jako pierwszych, później nie będzie to możliwe. Jeżeli najpierw napełnicie słój piaskiem, nie będzie już miejsca na żwir, a tym bardziej na kamienie.

Tak jest też w życiu: Jeśli poświęcicie całą Waszą energię na drobne rzeczy, nie będziecie jej mieli na rzeczy istotne. Dlatego ważne jest, by zadać sobie pytanie: co stanowi kamienie w moim życiu? Następnie włożyć je jako pierwsze do słoja i dbać o nie. Zostanie Wam jeszcze dość czasu na inne sprawy.

Zważajcie przede wszystkim na kamienie – one są tym, co się naprawdę liczy. Reszta to piasek.”

Autor nieznany

Pozdrawiam Cię serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

Linki
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Jajko%2C-jajo-styropianowe-12-cm-/1145
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Powertex-utwardzacz-1l%2C-bluish-grey%2C-szary/1139
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Piasek%2C-proszek-100-ml/1144
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Proszek-Stone-Art%2C-celuloza%2C-250-g/1142
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Masa-modelarska-biala-superlekka-100-g/1013
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Evergreen-No-20-Farba-kredowa-Zielona-150-ml/950

Rozwijaj swoją kreatywność

Co tydzień w Twojej skrzynce garść inspiracji