Jeśli świat profesjonalnych papierów i serwetek do decoupage to dla Ciebie już za mało, przyszedł czas na naukę transferu i wykorzystanie indywidualnych grafik.

Przy tej okazji chciałabym zwrócić uwagę na to, że grafiki się kupuje :). Nie ze strachu przed karą, ale dlatego, że są czyjąś własnością. Kilka razy rzuciło mi się w oczy, że na pytanie o grafikę ktoś odpowiedział "z Pinteresta", tak jakby ten portal stał się nagle dobrem narodowym, z którego można po prostu coś wziąć ... Tymczasem to tylko zbiór grafik, które mają swoich autorów i wystarczy do kogoś napisać, żeby ustalić co zrobić, żeby legalnie użyć danego pliku.

Dla pasjonatów bezpłatnych grafik mam sprawdzone źródło: https://thegraphicsfairy.com/

Polecam też gotowe papiery (np. Stamperia czy ITD), które są już w lustrzanym odbiciu. Oczywiście można też drukować własne napisy.

Z góry też odpowiem na zawsze pojawiające się przy tej okazji pytanie "a z atramentówki też można?" "czy muszę mieć drukarkę laserową?". W dużym skrócie - nie i tak. Wydruk laserowy to szybki i sprawdzony sposób. Chyba, że lubisz obserwować jak twój perfekcyjnie przygotowany napis rozpływa się na pięknie przygotowanej białej powierzchni lub masz nieograniczony czas na eksperymenty :).

Po co są transfery?

W skrócie pozwalają na tworzenie prac indywidualnych, spersonalizowanych i nieograniczonych projektami gotowych papierów do decoupage. Cały świat legalnych grafik stoi przed Tobą otworem.

Wystarczy posiadać laserową drukarkę (lub iść do najbliższego punktu ksero) i działać.

Sprawdziłam w swojej praktyce kilkanaście mediów do transferu. Jeśli zostawić je do wyschnięcia na 24 h to właściwie każdy jakoś zadziała. Lakier, klej, żele, media. Osobiście najbardziej lubię takie preparaty na które nie trzeba czekać godzinami i można od razu przystąpić do usuwania papieru.

Znalazłam tylko dwa media, na których mogę polegać podczas warsztatów i na własny użytek. Są bezawaryjne, działają od razu, nawet najbardziej początkującym nie sprawiają trudności: Transfer Medium Heritage i Power Print.

Jeden z preparatów wyróżnia się na tle wszystkich pozostałych tym, że jest bardzo odporny za ciepło. W czym to pomaga? W natychmiastowym suszeniu. Można go po prostu wysuszyć żelazkiem. Zobacz na filmie poniżej jak to zrobić. Magiczny Power Print - moje odkrycie z zeszłego roku.

Pozdrawiam Cię serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

Linki:

Power print: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Powerprint-250g/1259
Lakier welurowy: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Lakier-welurowy-40-ml/951
Pasta heavy body: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Heavy-body-gel-100-ml%2C-polysk/429
Wosk Pentart: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Wosk-bezbarwny-30-ml/1272
Klej 2w1: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Klej-do-decoupage-2w1-230ml/137
Farba Fleur elegant rose: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Farba-mineralna-fleur-130-ml-Elegant-Rose/1187
Farba akrylowa biała: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Farba-akrylowa-bialy-50-ml-/1273
Szablony: https://sklep.kreatywnie.com/pl/c/Szablony/79
Pędzel standarino: https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Pedzel-szczecinowy-zaokraglony%2C-standarino-nr-4/1156

Rozwijaj swoją kreatywność

Co tydzień w Twojej skrzynce garść inspiracji